Haber

100 kişinin gömüldüğü binanın sorumluları yakalandı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ili etkiledi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremlerde 42 bin 310 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hatay’ın Antakya ilçesinde deprem nedeniyle yıkılan ve 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği İtibar Asi Konutları ile ilgili olarak 3 zanlı gözaltına alındı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Beyin Sarsıntı Suçları Soruşturma Bürosu’ndan yapılan açıklamada, ölüm ve ölümlere ilişkin sorumlu müteahhit, yapı denetim firması, teknik sorumlu sıfatıyla kusurları tespit edilenler hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi. Antakya ve Defne ilçelerinde deprem felaketi nedeniyle yaralananlar.

Bu kapsamda, müteahhit ve statik proje müellifi H.Ç ile mimari projeci MF ile binayı kontrol eden firma yetkilisi N.G’nin yakalandığı açıklandı.

Bugüne kadar yürütülen soruşturmalar doğrultusunda 65 zanlının yurt dışına çıkışlarının yasaklandığı belirtilirken, 11 zanlının gözaltına alındığı, 1 zanlının tutukluluk sürecinin devam ettiği, 3 kişinin ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

haber-develi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu