Haber

Bademcik ameliyatı olan hasta 17 gün sonra öldü

Mersin’de özel bir hastanede bademcik ve geniz eti ameliyatı geçiren Muammer Aydoğdu (55) taburcu olduktan 17 gün sonra hayatını kaybetti. Aydoğdu’nun yakınlarının, Aydoğdu’nun ölümünden sorumlu tuttukları hastane ve doktor hakkında suç duyurusunda bulunduğu, İl Sağlık Müdürlüğü’nün ise soruşturma başlattığı öğrenildi.

Almanya’da yaşayan 2 çocuk babası ile inşaat sektöründe çalışan Muammer Aydoğdu, geçen yıl Aralık ayında Mersin’de yaşayan kardeşleriyle tatile geldi. Aydoğdu, nefes darlığı şikayetiyle 24 Aralık’ta özel bir hastaneye gitti. Burada bulunan kulak burun boğaz uzmanı CB ile görüşen Aydoğdu’ya yapılan incelemenin ardından geniz eti ve bademcik ameliyatı yapılmasına karar verildi. 26 Aralık’ta ameliyata alınan Aydoğdu, 2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi.

Ağabeyinin evinde kalan Aydoğdu, bir süre sonra boğazında kanama meydana geldi ve ameliyat olduğu doktora danıştıktan sonra 5 gün daha hastanede tedavi gördü. Tedavisinin ardından tekrar taburcu edilen Aydoğdu, 12 Ocak’ta kanamasının tekrarlaması üzerine ambulansla Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yakınlarının araması üzerine durumu öğrenen Doktor CB, özel aracıyla hastaneye giderek durumu ikna etti. Ailenin müdahaleyi kendi hastanesinde yaptırması. Aydoğdu’yu çalıştığı özel hastaneye getirerek müdahale eden Doktor CB, iddiaya göre hastanın bir süre sonra hayatını kaybettiğini ailesine anlattı. Bademcik ve geniz eti ameliyatında doktorun ihmalkar davrandığını öne süren aile, doktor CB ve özel hastaneye şikayette bulundu. Yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunan ablası Songül Yıldırım, “Ağabeyim nefes alma şikayeti ile gittiği hastanede bademcik ve geniz eti ameliyatı oldu. Bir süre sonra kanaması başladı. Hastanede yanarak öldü. lazer ile çıktı taburcu olduktan 5 gün sonra kanaması oldu özel hastaneye götürdü bir kaç saat sonra kardeşimin vefat ettiğini söyledi kendi aracıyla özel hastaneye götürdü eğer kardeşim üniversite hastanesinde kalsaydı mutlaka kurtulurdu.Ağabeyim ihmalden vefat etti.Doktordan ve hastaneden şikayetçiyiz.Aydoğdu’nun yeğeni Haydar Yıldırım da hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. doktor ve hastaneyi ve olayın peşini bırakmayacaklarını söylediler.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından şikayeti incelemek üzere Akdeniz İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden uzman tabip görevlendirildiği ve konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu