Ekonomi

Globus Medical Hisseleri Güçlü İlk Çeyrek Sonuçları ve Yükseltilmiş Öngörülerle %7 Değer Kazandı

AUDUBON, Pa. – Önde gelen bir kas-iskelet sistemi çözümleri şirketi olan Globus Medical, Inc. (NYSE:GMED), ilk çeyrek gelirinde önemli bir artış bildirdi ve hisse başına kazanç (EPS) için analist tahminlerini aştı. Şirketin hisseleri, güçlü bir “aşma ve yükseltme” performansıyla desteklenen açıklamanın ardından %7 oranında yükseldi.

Globus Medical, 31 Mart 2024’te sona eren üç aylık dönemde dünya çapındaki net satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla %119,3 oranında artarak 606,7 milyon dolara ulaştığını duyurdu. Bu büyüme NuVasive’in satın alınması ve omurga ürün satışları ile teknoloji ürün ve hizmetlerindeki artışla desteklendi. Şirketin geliri sadece 585,75 milyon dolarlık analist konsensüsünü aşmakla kalmadı, aynı zamanda yıllık bazda da önemli bir iyileşme kaydetti.

Temel olarak NuVasive birleşmesiyle ilgili amortisman ve yeniden yapılandırma maliyetlerine atfedilen 7,1 milyon dolarlık GAAP net zararına rağmen, şirketin düzeltilmiş EPS’si 0,72 dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam, 2023’ün ilk çeyreğinde bildirilen 0,53 $’a kıyasla %36,4’lük bir artışı temsil ediyor ve analist tahminini 0,15 $ aşıyor.

Başkan ve CEO Dan Scavilla, şirketin birleşme sonrası hızlı ilerlemesine dikkat çekerek cerrahlardan ve hastanelerden ürün tekliflerine gelen olumlu tepkilere dikkat çekti. Scavilla, “Artık dünyanın en yenilikçi kas-iskelet teknolojisi şirketi olma misyonuna sahip tek bir şirketiz” dedi.

Globus Medical ileriye dönük olarak, 2024 yılı gelir beklentisini, bir önceki 2,450 ila 2,475 milyar dolar tahmininden 2,460 ila 2,485 milyar dolar aralığına yükseltti. Ayrıca 2024 yılı için düzeltilmiş EPS beklentisi de 2,75 ila 2,85 dolar aralığına yükseltildi ve 2,69 dolarlık konsensüs tahminini aştı.

COO-CFO Keith Pfeil’e göre şirketin iyimser beklentileri NuVasive’in başarılı entegrasyonunu ve erken aşama vizyonlarının gerçekleştirilmesini yansıtıyor. Pfeil, “Bu yıl için taahhütlerimizi yerine getirme konusunda iyi bir konumda olmaya devam ediyoruz” yorumunu yaptı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Yatırımcılar bu habere olumlu tepki verdi ve hisse senedi fiyatı %7 artarak şirketin büyüme yörüngesine ve gelecek beklentilerine olan güveni gösterdi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu