Haber

Hüseyin’in kemik kanserinin fitoterapi uzmanının verdiği ilaç nedeniyle ilerlediği iddiası

ADANA Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ileri evre kemik kanseri nedeniyle entübe edilen Hüseyin Ayğan’ın (27) fitoterapi doktoru H.Ö. Hastane önünde gözyaşları içinde bekleyen anne Hikmet Aygan (50), “Oğluma ‘Seni iyileştireceğim’ dedi ve 10 bin lira aldı. Kanseri 2. evreden 4. evreye geçti. Verdiği ilaçlardan dolayı doktordan şikayetçi olduk.” Aile, H.Ö hakkında hata açıklaması yaptı. Öte yandan yazılı bir açıklama yaparak Aygan’ın hastalığının ilerlemesiyle ilgisi olmadığını belirterek tüm iddiaları yalanladı.

İstanbul’da bir restoranda garson olarak çalışan Hüseyin Aygan, 2020 yılında vücudundaki ağrılar nedeniyle gittiği hastanede kemik kanseri olduğunu öğrendi. Bir süre İstanbul’da tedavi gören Aygan, daha sonra ailesiyle birlikte memleketi Adana’ya döndü. Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde kemoterapi ve radyoterapi tedavileri devam eden Aygan’ın hastalığı gerilemeye başladı. Tezlere göre, 5 ay önce evinde izlediği bir televizyon programında kanser tedavisi gördüğünü iddia eden fitoterapi uzmanı hekim H.Ö.’yü dinleyen Ayğan, program sonrası doktoru aradı. Tedavi olmak istediğini söyleyen Hüseyin Aygan, daha sonra İstanbul’daki doktor muayenehanesine gitti. H.Ö.’nün verdiği bitkisel ilaçları kullanmaya başlayan Ayğan’ın sağlığı bozulmaya başladı. 3 ay önce durumu ağırlaşan Hüseyin Ayğan, sevk edildiği Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırıldı. Aygan ailesi oğulları H.Ö.’ye bitkisel ilaç sattı. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Oğlunun 3 aydır yoğun bakımda tedavi edildiğini ve son günlerde durumunun kötüleşmesi nedeniyle entübe edildiğini belirten Hikmet Aygan, fitoterapi uzmanı doktor H.Ö. olduğu iddia edildi. Oğlunun verdiği bitkisel ilaçlar nedeniyle hastalığının ilerlediğini söyleyen Ayğan, “Oğlum televizyonda görünce aradı. Doktoru da yanına çağırdı. Oğluma ‘Ben seni iyileştireceğim’ dedi. 10 bin lira aldı.Verdiği ilaçlardan dolayı kanseri 2.evreden 4.evreye çıktı.Doktordan şikayetçi olduk.Adaletin yerini bulmasını istiyorum.Oğlum bu vicdansız yüzünden ölüm döşeğinde.Doktorlar diyor ki: durum vahim umutlar tükendi oğlum küçük ondan ne istedi? DOKTOR İDDİALARI REDDİFitoterapi Uzmanı Doktor H.Ö. ancak yaptığı yazılı açıklamayla hakkındaki iddiaları yalanladı. H.Ö. “Hüseyin Aygan 25 Temmuz 2022’de İstanbul’daki muayenehaneme gelerek bize başvurdu. Hasta bize başvurduğunda 4. evre kemik kanseri ve akciğer metastazları vardı. Kendisine önerdim. bakanlık onaylı bazı bitkisel takviyeleri kullanabileceğini söyledi.Tavsiye ettiğim ürünler eczanelerde satılan ve iddia edilen yan etkilere yol açma ihtimali olmayan bağışıklığı destekleyici gıda takviyesi ürünleri.Hastanın kullandıktan 1 hafta sonra aniden kötüleştiği iddiası bu ürünler tamamen yalan hasta 5 günlük tedaviden sonra yoğun bakıma alınıp taburcu edildi yani bu olaylar hasta bize geldikten en az 1.5 ay sonra olmuş ve bitkisel tedavi sayesinde hasta hızlı bir şekilde sağlığına kavuşmuştur. taburcu oldu.bakımın kendi ifadesi olduğu tezi de yalanlandı.ne yazık ki hastalığın seyri kanser hastalarınınkine benziyor mesela.bu noktada ima edildim haksız, asılsız, bilim dışı ve iftira dolu iddialarla örülmüştür. Sözle ilgili iddiaların hiçbiri doğru değil. Konu tarafımızca kanuna intikal ettirilmiştir. Hasta ve yakınlarının acısını anlıyorum ancak bu acının onlara haksız, haksız ve hukuksuz bir şekilde bana saldırma hakkı vermediğini belirtmek isterim.”

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği’nde görevli Prof. Timuçin Çil ise yoğun bakımda bulunan Hüseyin Ayğan’ın hastalığının çok ilerlediğini belirterek, “Akciğerlerinde yaygın metastazları var. Solunum yetmezliği bulgularıyla izleniyor. Hikayesine baktığımızda bilimsel tedavi gördüğü dönemde hastalığı geriledi.Ancak şu anda durum aynı değil.Aktif tedavi alanlara,kemoterapi alanlara,alternatif tıp yöntemlerini kullananlara önermiyoruz. akıllı ilaçlar.Hüseyin’de böyle bir durum oldu.Kemoterapi ve fitoterapi yöntemleri ortada değil.Çünkü bu durum organ yetmezliğine neden olabiliyor.Biz hastalara bilimsel çerçevede hep gerçek şeyler sunuyoruz.Onlar umut arıyorlar.Bu umut “Biz” hasta arayışını yanıltmamalıdır. Hastayı bilimsel çerçeveden uzaklaştıranlara karşı önlem alınmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu