Haber

Kırıkkale’de 2 bin 115 evcil hayvan kayıt altına alındı

Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, evcil kedi ve köpek kimlik tespiti kapsamında 2 bin 115 ev hayvanının kayıt altına alındığını bildirdi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Aralık’a kadar her yaştan barınak hayvanının tespit edilerek kayıt altına alınması gerektiğini belirtti.

İl genelinde bugüne kadar 1335’i kedi, 780’si köpek olmak üzere toplam 2 bin 115 hayvana çip takılarak kimlik tespiti yapıldığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Başvuru tarihi yaklaşırken İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için evcil hayvanların kimliklendirilmesinde yeni bir uygulama hayata geçirilmiştir. Uygulama ile hayvan sahipleri Yönetmelik eki beyannamesini doldurup imzalayarak 31 Aralık tarihine kadar il ve ilçe müdürlüklerimize teslim etmek, “Bu tarihten sonra da bu hayvanlar için çip başvuru ve kayıt işlemleri mümkün olacaktır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nde kimlik tespit çalışmaları 31 Aralık saat 17.00’ye kadar devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu