Haber

PAKİSTAN BAŞBAKANI ŞAHBAZ ŞERİF ADIYAMAN’DA

Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, depremin etkisini yerinde incelemek ve bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla Adıyaman’a geldi.

Pakistan Başbakanı Ahbaz Şerif, depremin etkisini yerinde incelemek için Adıyaman’a geldi. Adıyaman Havalimanı’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından karşılanan Pakistan Başbakanı Şerif, bakanlarla birlikte Atatürk Bulvarı üzerinde Pakistan Arama Kurtarma ekiplerinin bulunduğu çarşı merkezine geldi. Şerif, depremzedelerle de bir süre sohbet etti. 1 kargo uçağı malzemesiyle gelen Şahbaz Şerif, daha sonra Adıyaman Üniversitesi Afet Uyum Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Bakan Karaismailoğlu ve Bakan Muş ile basın açıklamasına katıldı.

‘Hayal gücünün ötesinde HASAR’

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif şunları söyledi:

6 Şubat’ta Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremin ardından o gün sevgili kardeşim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştüm ve Pakistan halkı ve Pakistan hükümeti adına başsağlığı dileklerimi ilettim. O andan itibaren, bir aile üyesi gibi, burada bir aile gibiyiz, Türkiye ve Pakistan, iki millet, iki ruh ve tek yürek. ve aynı felaket gecesinde Pakistan ordusuna ait kurtarma ve sağlık ekibini hava yoluyla gönderdik. Türkiye ve Pakistan’ın bir aile olarak benzersiz bir ilişkisi var. Vücudun bir kısmı ağrıyorsa ve tüm vücut ağrıyorsa. Sevgili kardeşim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, hükümeti ve Türkiye halkının özverili çabalarıyla bu krizin üstesinden geleceğinden eminim. Hayal gücünün ötesinde büyük bir hasar var. Türk kardeşlerim ve bakanlarımla çok gurur duyuyorum, yorulmadan çalışıyorlar. 24 saat çalışan ve bir düzineden fazla erkek, kız ve yaşlı insanı kurtaran Pakistan ekibimle gurur duyuyorum. 220 milyon Pakistanlı, ‘Elimizden geldiğince yardım sağlamak için hiçbir çabadan kaçınmayacağız’ mesajı verdi. Siz Pakistan’ı hiç yalnız bırakmadığınız gibi biz de sizi yalnız bırakmayacağız.

‘BİZ BİR AİLEYİZ’

Pakistan’ı vuran deprem ve sel gibi felaketlerde Türkiye’nin kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Şerif, Türkiye’nin cömertliğini ve nezaketini hiçbir zaman unutmadıklarını söyledi. Pakistan’a döndüğünde üreticilerle bir araya gelip kaliteli çadır üretimi için çalışacağını belirten Şerif, kara, hava ve deniz yoluyla süratle yardım göndereceğini söyledi. Takviye çalışmalarımızın sorumluluktan değil, bir aile olduğumuz için ruhumuzdan geldiğini söyleyen Şerif, başka dilleri konuşmalarına rağmen iki halkın birbirini çok çabuk anladığını söyledi. Şahbaz Şerif, Türk halkına seslenerek, “Sizin yanınızdayız ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız.

yayladerehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu